Charitativní modrý běh v Borském parku se blíží. Přijímají se přihlášky

foto: plzen.cz

Run for ProCit, třetí ročník charitativního rodinného modrého běhu se koná  v sobotu 7. dubna v Plzni v Borském parku. Výtěžek je určen rodinám, které pečují o dítě s poruchou autistického spektra (PAS). Běh pořádá Občanské sdružení ProCit, z.s. u příležitosti Světového dne porozumění autismu.

Na akci se pobaví celá rodina – pro děti bude připraven skákací hrad, malování na obličej a dětská překážková dráha, na dobrodruhy čekají speciální zážitkové běžecké trasy, milovníci dobrého jídla a pití se mohou těšit na ochutnávku skvělé kávy, francouzských delikates, piva, moštů nebo výborné vegetariánské polévky. Přihlášky a kompletní informace najdete zde. na www.runforprocit.cz.

Časový harmonogram:

8:30 / registrace

10:00 / start dětského běhu, kterého se účastní i děti s autismem

10:15 / běh na 2 km

10:45 / běh na 5 km

U běhu na 2 km a 5 km bude měřen čas a budou oceněni 3 nejlepší běžci a běžkyně z každého běhu. Zpestřením pro běžce dobrodruhy bude dobrovolný úsek trasy s modrým překvapením (práškování modrou barvou). Zakoupením startovného nebo drobného dárku vyjádříte podporu dětem s autismem.

Dětí s poruchou autistického spektra (PAS) přibývá, narodí se s ní každé osmdesáté dítě. Narůstá tak i počet rodin, kterým tato neléčitelná porucha mění životy a někdy až brutálním způsobem zasahuje do vztahů, práce i ekonomické situace. Cílem sdružení ProCit je ulehčit situaci rodinám dětí s autismem, poskytnout jim zázemí s odbornou péčí a znovu je zapojit do většinové společnosti. ProCit je registrovaným poskytovatelem sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, pořádá speciální plavecké tréninky, lekce cvičení a canisterapie, nácviky sociálních dovedností, logopedický kroužek a poskytuje pedagogickou diagnostiku i poradenství.