Charitativní koncert pomohl dětem, které neměly v životě štěstí

foto: Plzeň TV

V Kulturním domě Šeříkovka se ve čtvrtek 20. prosince uskutečnil charitativní koncert s názvem Jéčko. Celý výtěžek, který činí 33 836 korun, půjde na projekt Díky dětem.

V rámci akce s charitativním podtextem vystoupili pěvecký sbor Jéčko, vokální skupina J-voices, sólisté a hosté, například sopranistka Miriam Čížková. „Jsme velmi rádi, že můžeme tento projekt podpořit, je důležité pomáhat, a to nejen o Vánocích,“ uvedl Jaro Smejkal, pod jehož vedením učinkující sbory vystoupily.

Celý projekt podporuje také Nadace 700 let města Plzně. „Pro mě je to obrovská pocta. Projekt běží teprve rok, kdy jsme se jako Nadace připojili. Nabídli jsme, že budeme průběžně sbírat po celý rok peníze a pak je předáme na dobrou věc. Hrozně mě těší, že se přidávají sportovci či umělci a pořádají své akce a chtějí pomoci těm, kteří to potřebují,“ prohlásila ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková.

Projekt Díky dětem vznikl v minulém roce. Jeho myšlenka navazuje na Kouzlo Vánoc – benefiční galavečer Storm Ballet studia Plzeň. Ten se koná v Plzni od roku 2013.