Charitativní aukce ´Kopeme pro Čišu´ nabízí kopačky českých i světových hvězd

Foto: FCVP

Na začátku listopadu odstartovala zcela výjimečná charitativní aukce pod taktovkou Spolku 28. Organizaci, jejímž předsedou je Pavel Horváth, založili přátelé Mariána Čišovského s cílem společně pomáhat slovenskému fotbalistovi v boji se zákeřnou chorobou. Speciální dražba kopaček je výsledkem spolupráce a úzkého vztahu Spolku 28 a klubu FC Viktoria Plzeň.

Aukce probíhá na stránce www.spolek28.cz a fanoušci mohou vybírat kopačky hráčů FC Viktorie Plzeň, Sigmy Olomouc, Slovanu Liberec, 1. FK Příbram, slovenské reprezentace, v brzkých dnech přibudou také fotbalisté Teplic, Sparty nebo českého národního týmu. Kopačky věnoval také držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd, v nejbližší době budou moct fanoušci dražit také podepsané boty Thea Walcotta z Arsenalu, nizozemského reprezentanta Nigela de Jonga nebo Portugalce Naniho z Fenerbahce. Chybět nebude ani legendární pletený svetr reprezentačního kouče Pavla Vrby.

„Cílem této akce je pokusit se prostřednictvím dražby získat finanční prostředky nejen pro Mariána, ale zároveň také na pomoc dalším lidem, kteří bojují s Amyotrofickou laterální sklerózou,“ přibližuje cíle unikátní akce Pavel Horváth, který zároveň doplňuje: „Dražba by měla být výzvou pro sběratele sportovních artefaktů stejně jako pro ty, kteří chtějí podpořit správnou věc. Pevně věřím, že fanoušci se při ní dobře pobaví a zároveň se nám společně podaří pomoci dobré věci.“

Vydražené položky fanoušci dostanou zarámované a také s originálními podpisy. „Speciální dřevěné boxy budou vyzdobeny grafikou v klubových barvách, ke každým kopačkám bude vydán certifikát pravosti s podpisem daného fotbalisty, Pavla Horvátha i Mariána Čišovského,“ říká k chystané akci tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár, který zároveň dodává: „Aukce bude probíhat zhruba po dobu tří týdnů, vítězné zaplacené částky budou posílány přímo na účet Spolku 28.“

Spolupráce mezi Viktorií Plzeň a Spolkem 28 je velmi úzká, obě organizace již spolupracovaly na červnové rozlučce Pavla Horvátha. Charitativní duel plzeňské legendy přispěl Mariánovi celkovou částkou přesahující 350 000 Kč. „Jsme velmi rádi, že spolupráce dále probíhá, akce ´Kopeme pro Čišu´ však nebude čistě plzeňskou záležitostí. K této iniciativě se spontánně chtějí přidat další kluby a stranou nezůstanou ani národní celky Česka a Slovenska. K dispozici máme již nyní také kopačky Pavla Nedvěda a dalších fotbalových osobností let minulých, fanoušci si budou moct volit z opravdu unikátních párů kopaček napříč klubovým spektrem,“ zakončuje základní informace k chystanému projektu Pavel Horváth.