MHD čekají o víkendu další změny. Autobusy najedou na objížďku

ilustrační foto

Z důvodu prací na tramvajové trati na Borská pole musí o víkendu 6. a 7. července autobusové linky 24, 26, 30, N1 najet na objízdnou trasu. Dopravní podniky předem upozorňují, že bude docházet ke zpoždění spojů.

Linka 24 – odkloněna ulicemi Folmavská a U Letiště. Zastávky „U Darebáka“, „Západočeská univerzita“ pro linku 24 zrušeny. Zastávka „U Letiště“ ve směru na Bory přeložena do zastávkového zálivu ve Folmavské ulici za křižovatkou s ulicí U Letiště.

Linka 26 – odkloněna ulicemi Folmavská, U Letiště, Univerzitní. Zastávka „U Darebáka“ pro linku 26 zrušena. Na objízdné trase bude odbavovat pouze v zastávce „Západočeská univerzita“.

Linka 30 – spoje vedené na a z Borských polí odkloněny ulicemi Folmavská a U Letiště (touto ulicí pouze ve směru na Borská pole). Zastávky „Západočeská univerzita“ pro oba směry a „U Letiště“ ve směru na Bory pro linku 30 zrušeny.

Linka N1 – spoje vedené na a z Borských polí odkloněny ulicemi Folmavská, U Letiště, Univerzitní. Zastávky „Západočeská univerzita“ pro linku N1 přeloženy do prostoru obratiště Západočeská univerzita v Univerzitní ulici.

Stavba tramvajové trati na Borská pole v těchto dnech postoupila do další fáze. V úterý se instaloval nový most přes hlavní tah na Klatovy, po kterém budou tramvaje v budoucnu jezdit. O nadcházejícím víkendu navíc nebude moci projet úsekem na hlavní silnici I/27 mezi sjezdem Dobřanská a Sukovou ulicí. Od začátku týdne začala platit také dlouhodobá výluka na lince číslo 4.