Cestovatelé Socha s Vaňourkem se podepisovali v knihkupectví v Plzni

foto: V. Čermák

V knihkupectví Luxor v OC Plaza se uskutečnila další z řady autogramiád. Už je to více než jeden rok, kdy se z plzeňského náměstí Republiky vydali mladí cestovatelé Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha v rámci projektu Zikmund 100 na cestu ve stopách legendárních cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky.

V rámci besedy s účastníky autogramiády připomněli cestovatelé, že tři hlavní cíle a výstupy cesty se podařilo naplnit, tedy vydat knihu, odpremiérovat dokumentární film a uspořádat výstavu k stým narozeninám Miroslava Zikmunda v únoru. Členové filmového štábu Jakub Vlachynský a Viktorie Lörincová je navštívili na cestě celkem čtyřikrát.

V rámci debaty se také cestovatelé vyznali, že každý z nich je svým zaměřením osobnosti trochu jiný, Lukáš spíše humanitně zaměřený, romantičtější, zatímco Tomáš je technicky zaměřený, dynamičtější a usilovnější.

Odezva na jejich cestu, knihu, film i výstavu je tak silná, že téměř denně mají přednášky a autogramiády, diář mají plný do listopadu. Na zahájení výstavy v plzeňské Papírně přijeli i lidé z jiných částí republiky.