Cestou z noční služby policista v civilu zadržel zloděje přímo při činu

Ilustrační foto

Zloděje přímo při činu nejprve vyděsil, překvapil a následně i zadržel pozorný policista, který se právě vracel z noční služby. Případ se stal v Nádražní ulici ve Kdyni na Domažlicku, kde vnikl pachatel za pomoci násilí do vozu značky Ford Tranzit.

Vozidlo pachatel prohledal a odcizil z přihrádky na dveřích pánskou koženkovou tašku. V té se nacházely osobní doklady majitele vozu, peněženka s platební kartou a finanční hotovost 1317 korun. Poté vozidlo zavřel a chystal se od něj odejít. „Nevšiml si však, že ho pozoruje policista Obvodního oddělení Kdyně, který jel svým vozidlem domů po noční službě a který zloděje podle výborné osobní znalosti kriminálně závadových osob ve svém okrsku poznal. A správně předpokládal, že páchá i nyní trestnou činnost,“ popsala případ mluvčí policie Dagmar Brožová.

Policista zastavil a šel k vozidlu, u kterého zloděj stál. Ten se ho tak lekl, že hodil tašku zpět do vozidla. Situaci tím už ale nezachránil. Policista pachatele zadržel a následně předal svým kolegům ve službě. „Těm se při výslechu doznal i k dalšímu vloupání do vozidla, kdy na konci května opět ve Kdyni na parkovišti na sídlišti vypáčil zámek dveří osobního vozidla tovární značky Fiat a ze středového panelu odcizil autorádio značky Sony,“ uvedla policejní mluvčí.

Policisté osmačtyřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli hrozí až tříletý trest. Případ bude vyřešen ve zkráceném přípravném řízení, svůj verdikt si u soudu vyslechne do dvou týdnů.