Čeští a bavorští zahrádkáři se v Plzni pochlubí svými výpěstky

ilustrační foto / plzen.cz

Výstava českých a bavorských zahrádkářů v Plzeňském kraji se koná v pátek a v sobotu 12. a 13. října 2018 v Kulturním domě Šeříková v Plzni. Na své si také letos přijdou všichni příznivci pěstování ovoce a zeleniny nebo péče o zahrádku.

Celokrajskou výstavu zahrádkářů pořádá Plzeňský kraj ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem. Několik desítek vystavovatelů ze všech okresů Plzeňského kraje a německého příhraničí, tentokrát Zemského okresu Cham, se zde pochlubí svým pěstitelským uměním. Návštěvníci se mohou těšit také na ochutnávky regionálních produktů, mezi nimiž najdete i vítězné pochutiny soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje. Kromě ukázek a prodeje ovoce, zeleniny a květin, proběhne také letos v rámci výstavy soutěž o největší jablka a hrušky a o nejzajímavější exponát. Soutěž o zahrádkářskou kuriozitu byla novinkou předchozího ročníku a sklidila nadšení u vystavovatelů i návštěvníků, kteří mohli sami výpěstky hodnotit.

Šestý ročník oblíbené výstavy se uskuteční v pátek 12. října od 9 do 17 hodin a v sobotu 13. října od 9 do 14 hodin. Vstup na výstavu je zdarma.