Festival regionálních potravin nabídne česko-bavorskou kuchařskou show

foto: Plzeňský kraj

Festival Regionálních potravin Plzeňského kraje se letos uskuteční v pátek 25. května na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj. Novinkou letošního 8. ročníku je prezentace bavorských potravin a kuchařská show, kde budou na jedné straně vařit zástupci Dolního Bavorska, na straně druhé zástupci Plzeňského kraje. Chybět nebude tradiční farmářský trh s nejlepšími regionálními potravinami, ochutnávky ani doprovodný kulturní program. Tradičně se na festivalu budou vyhlašovat vítězové soutěže o značku Regionální potravina.

Součástí programu je projekt „Regionální potraviny bez hranic“. Návštěvníci tak budou mít možnost poznat a ochutnat, jaké regionální potraviny nabízí výrobci z bavorských okresů Regen a Cham. Aby hosté z festivalu neodešli jen s nakoupenými dobrotami, ale načerpali také nápady a tipy na recepty, doporučujeme sledovat kuchařské show. V pravé poledne je připraven kuchařský souboj mezi Plzeňským krajem a Bavorskem. A odpoledne své kuchařské umění na pódiu předvedou žáci z české Střední školy, Horažďovice a z bavorské školy Hotelberufsschule Viechtach.

Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na zábavné aktivity spojené s oblastí zemědělství a dospělé jistě zaujme škola čepování piva. Během dne doplní mezinárodní atmosféru svými vystoupeními folklorní soubory Mladina, Mladinka a Mladinečka z Plzeňského kraje, ale také folklorní skupina Bayerischer Waldgau s Eugenem Sterlem a hudební skupina Weiss Blau Königstreu z Viechtachu z Bavorska.