České dráhy otevírají v Plzeňském kraji půjčovny jízdních kol, nabízejí i elektrokola

foto: ČD

České dráhy otevírají za podpory Plzeňského kraje nové cyklopůjčovny. Provoz zahajují 1. dubna a otevřené budou až do 31. října. Půjčovny ČD jsou umístěné ve stanicích Domažlice a Tachov, takže zákazníci mají možnost poznat oblast Chodska a Českého lesa včetně mikroregionu Lučina.

V nabídce je 18 kol: 14 trekingových v dámské a pánské verzi, dva dětské bicykly a dvě elektrokola. Kromě těchto dvou stanic je možné kola z půjčoven v Plzeňském kraji vrátit také v Klatovech.

„Každé kolo je vybavené nosičem, brašnou pod rámem s nezbytným lepením a sadou nářadí. Samozřejmostí je přilba, jejíž vypůjčení je zdarma. Výhodná je i cena výpůjčného, poskytují se slevy pro držitele In Karty a jízdenek Eurail a InterRail,“ uvedl Vladimír Kostelný, ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Plzeňském kraji. Navíc na vybraných tratích je přeprava kol z půjčoven ČD v kraji zdarma. Jsou to: trať 170 Plzeň hl.n. – Cheb, Svojšín – Bor, Plzeň hl.n. – Česká Kubice, pouze v osobních vlacích, Plzeň hl.n. – Železná Ruda-Alžbětín, pouze v osobních a spěšných vlacích, Planá u Mariánských Lázní – Domažlice, Horažďovice předměstí – Domažlice.

Kola vypůjčená v půjčovnách ČD je možné zdarma uschovat ve stanicích Plzeň hl.n., Klatovy, Železná Ruda město a Špičák. Kola je možné zarezervovat nejpozději 24 hodin předem prostřednictvím telefonu (972 522 579 nebo 972 525 686), e-mailu (PLZHN@cdcentrum.cd.cz, DOEmezpokl@kcod.cd.cz) nebo přímo v osobní pokladně ve stanici Tachov a Domažlice.