Česká pošta zdražuje. Cena balíku do ruky stoupne o 10 korun

ilustrační foto

Česká pošta z důvodu růstu vstupních nákladů přistupuje ke změně ceny Balíku Do ruky s účinností od 15. 11. 2018. Cena bude vyšší o 10 Kč ve všech váhových kategoriích. Cena Balíku Na poštu i ostatních balíkových zásilek se nemění. Např. za všechny Balíky Na poštu do dvou kilogramů zákaznici stejně jako dříve zaplatí 108 Kč v základní sazbě, se Zákaznickou kartou pak 98 Kč.

Základní cena dvoukilového Balíku Do ruky byla dosud 128 Kč, od poloviny listopadu bude 138 Kč. Důvodem navýšení je obdobně jako u ostatních dopravců nárůst ceny nákladů. Jedná se zejména o ceny pohonných hmot či personální náklady ad. Držitelé Zákaznické karty České pošty mohou využít cenové zvýhodnění, které jim Balík Do ruky zlevní o 13 až 37 Kč podle váhy zásilky.

Česká pošta pracuje na tom, aby letošní předvánoční provoz zvládla v maximální možné míře. Pro zvýšení zákaznického komfortu na poštách zavedla v říjnu výdej balíků na kód. Drtivou většinu balíkových zásilek si nyní klienti na poště vyzvednou snáze a rychleji. Stačí jim pouze číslo zásilky či jméno adresáta a příslušný šestimístný kód. Navíc balík může vyzvednout kdokoliv, komu adresát předá příslušné údaje.