Česká pošta připomíná Jiřího Hanzelku a Miroslava Zikmunda, vydala speciální známky

foto: Česká pošta

Česká pošta představila ve čtvrtek 14. února 2019 příležitostný aršík „Století Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda“ se dvěma různými známkami, z nichž každá má nominální hodnotu 45 Kč.

Aršík je v rámci dosavadní známkové tvorby netradiční svým rozměrem i velikosti známek. Na aršíku jsou portréty Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda z období druhé poloviny jejich života. Autory návrhu jsou výtvarníci Eva Hašková a Jan Maget, rytina je dílem Václava Fajta.

Aršík k emisi „Století Jiří Hanzelky a Miroslava Zikmunda“ je vytištěn kombinovanou technikou ofset + ocelotisk z plochy (HEIM). V produkci české známkové tvorby je tento stroj pro ocelotisk z plochy použit vůbec poprvé. Netradiční jsou u tohoto aršíku i velikosti známek. Jejich rozměry jsou 30 mm na šířku a 88 mm na výšku.

Příležitostný poštovní aršík vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha v nákladu 45 tisíc kusů. Zájemci jej mohou zakoupit na všech filatelistických přepážkách (tedy tam, kde mají pošty svou specializovanou přepážku), na webových stránkách České pošty i na vybraných poštách.