Čerti na zámku Horšovský Týn

plzen_cz_S_certy_nejsou_zertyO tom, že se filmové pohádky   těší velké oblibě jak u dětského, tak i dospělého publika, není třeba pochybovat. Není proto divu, že na tuto notu sází i hrad a zámek Horšovský Týn, který právě dnes   poprvé otevře veřejnosti brány improvizovaného pekla. V prostorách bývalé zámecké konírny budou totiž až do 31. srpna 2014 vystaveny kostýmy a rekvizity z veleúspěšné pohádky režiséra Hynka Bočana S čerty nejsou žerty.

„Díky několikaleté spolupráci správy zámku s barrandovským Fundusem a s Občanským sdružením Juniorfest budou moci zájemci obdivovat originální kostýmy, ve kterých hrály takové herecké ikony jako Viktor Preiss, Vladimír Dlouhý, Karel Heřmánek, Josef Kemr nebo Jaroslava Kretschmerová a Jana Dítětová,“ přibližuje hlavní náplň výstavy kastelán Jan Rosendorfský.

Opomenuti samozřejmě nezůstanou ani malí návštěvníci, kteří si budou moci vymalovat omalovánky nebo poskládat puzzle s motivy pohádky. Výstava bude otevřena každý den mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here