Čerpací stanici v Losiné přepadl lupič s kuklou na hlavě, pátral po něm i vrtulník

Ilustrační foto

Maskovaný pachatel s kuklou na hlavě přepadl v pátek večer čerpací stanici v Losiné u Plzně. Pod pohrůžkou použití násilí si vynutil na obsluze vydání finanční hotovosti, kterou vložil do černé igelitové tašky a z místa následně odešel. Do pátrání po lupiči nasadila policie i vrtulník. Pachateli se ale podařilo uniknout.

„Přepadení se stalo v objektu čerpací stanice ve 22.20 hodin, kdy dovnitř vešel maskovaný pachatel. Bezprostředně po té, co z místa činu odešel vyhlásila policie pátrací akci, do které se zapojilo několik desítek policistů a byl přivolán i policejní vrtulník. Pachatele se dosud nepodařilo vypátrat,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

Policisté teď žádají řidiče vozidel, kteří obcí Losinou projížděli v době od 21.45 do 22.20 hodin a měli v činnosti záznamové zařízení, aby policii poskytli záznam.

Podle popisu získaného od přepadené obsluhy čerpací stanice měl lupič postavu vysokou 180-190 cm, na sobě měl oblečení tmavé barvy, černou obuv a na hlavě kuklu s výraznými otvory na oči. Policie případ vyšetřuje jako zvlášť závažný zločin loupeže.