Centrum robotiky v Plzni rozšířilo kapacitu, o informační technologii je zájem

foto: M. Osvaldová

Městské Centrum robotiky sídlící v Cukrovarské ulici v Plzni se rozrostlo. Moderní volnočasové středisko zaměřené na vzdělávání v oblasti informačních a digitálních technologií se rozšířilo o tři nové učebny, šatnu, novou recepci a sociální zařízení. Jeho kapacita se tak oproti předchozím letům opět navýší.

Rekonstrukce trvala čtyři měsíce a město vyšla na téměř šest milionů korun bez DPH. Nové učebny využijí děti, dospělí, senioři, magistrátní úředníci i učitelé. „Učebny budou vybaveny celkem 43 počítači, každá z nich bude mít interaktivní tabuli či panel. Velká učebna A bude připravena především pro školení magistrátních úředníků a pedagogů plzeňských škol, místnost B bude fungovat jako fotoateliér a učebna C se stane prostorem pro výuku programování, robotiky a přírodních věd. K tomu jsme vytvořili i venkovní učebnu, v níž bude realizováno především vzdělávání v oblasti přírodních věd,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně, organizace, pod níž Centrum robotiky spadá.

foto: město Plzeň

Kurzisté budou využívat také nové vybavení prostor, jako jsou sady Pasco pro výuku přírodních věd, roboti mBot, roboti mBot Ranger, stavebnice Merkur nebo hravé drony určené pro létání uvnitř objektů drone nBase 2.0. „Jsme velice rádi, že jsme dostali možnost rozšířit prostory, protože o technicky orientované kroužky je u dětí stále větší zájem. Ve školním roce 2018/2019 tak můžeme navýšit kapacitu na celkový počet 29 kroužků pro téměř 300 dětí. Mezi nové kroužky patří například Robotika pro děvčata, kde dívkám ukážeme, že programování, robotika nebo 3D tisk nejsou jen doménou mužů,“ řekla vedoucí Centra robotiky Martina Kupilíková.

Mezi další nabízené kroužky patří například Robotí challenge, Fotografie a video, Elektronika a programování, Lego WeDo, Sestav si robota, Malý Pascal, Grafika a další. Z kurzů pro dospělé je to například WordPress – tvorba webových stránek, První kroky s Photoshopem, MS Excel a další.