Centrální obvod zahájí letošní první seč travnatých ploch

foto: ÚMO Plzeň 3

Letošní první seč travnatých ploch začne na území centrálního plzeňského městského obvodu. Obvod reaguje především na aktuální počasí a snahou je, aby na jeho území nebyla tráva přerostlá. Lze předpokládat, že i letos se nejdou lidé, kteří si budou stěžovat na hluk sekaček. Na druhou stranu si jiní Plzeňané stěžují na to, že se tráva seká málo.

„Ve středu 24. dubna zahájíme první seč, která bude trvat do 15. května. Následující seče pak budeme řešit operativně dle potřeby tak, aby tráva nebyla přerostlá. V loňském roce jsme vzhledem k extrémnímu suchu uskutečnili čtyři seče,“ informuje David Procházka (ANO), starosta plzeňského centrálního obvodu.

Oproti minulým letům, kdy byli občané zvyklí na méně sečí v roce, a což bylo i často kritizováno jako nedostatečné, se tak některým obyvatelům může jevit, že je hluk sekaček obtěžuje častěji.

ilustrační foto

„Chtěl bych naše spoluobčany požádat o toleranci k firmám, které seče pro náš obvod provádějí. Věříme, že vzhled našeho obvodu je naší společnou prioritou,“ říká David Procházka. Dodal, že vzhledem k blížícím se Slavnostem svobody se přednostně posekají lokality související s oslavami.