Cenný skalp. Juniorka Plzně porazila Spartu

ilustrační/foto: FCVP

Junioři fotbalové Viktorie Plzeň v dalším kole Juniorské ligy porazili na hřišti v Luční ulici fotbalisty Sparty Praha 2:1.

Do první šance se dostali sparťané, Sharani Zuberu ale Sváčka hned v úvodní minutě nedokázal překonat. Viktoriáni posléze byli sice o něco aktivnější, ale byli to opět hosté, kdo mohl otevřít skóre. Po zaváhání obrany zachytil míč Cabadaj, který viděl volného Radwana Ahmeda Mohameda Abdelkadera, jenž ale na Sváčka opět nevyzrál. Ve 28. minutě měli viktoriáni velké šance. Nejprve brankář Štorc vytěsnil pokus Pihrta, poté měl štěstí při hlavičce Arzbergera, když míč mířil nad bránu. Čím více se poločas blížil ke konci, tím více usilovali Plzeňané o gól. Po rohovém kopu založil protiútok Řezníček, míč se posléze dostal k Pihrtovi, jenž ale neměl dobře seřízená mířidla. Další velkou šanci měl Hranáč po rohovém kopu, kdy obránci zastavili balon na brankové čáře. A ve 40. minutě už se skóre měnilo! Po přihrávce Václava Svobody se přízemní střelou k tyči prosadil Tomáš Arzberger. Hosté ovšem ještě před koncem úvodního dějství vyrovnali, po centru z levé strany nedokázal zakončit Zuberu, ale k dorážce se dostal kapitán Marian Burda, který už se nemýlil.

Také ve druhém poločase měla o něco více ze hry Plzeň, Sparta však vyrážela do nebezpečných brejků. V 55. minutě jeden takový zakončoval Abdelkader, Dominik Sváček byl ovšem připraven. Brankář Viktorie se zaskvěl hlavně 11 minut před koncem. Nejprve totiž vyrazil nebezpečnou střelu, kterou vyslal Zuberu, následně ještě dokázal zneškodnit dorážku Pavla Hájka. Viktoriány tento moment povzbudil a usilovali o vedoucí gól. Střelu Lukáše Pihrta v 84. minutě vyrazil Patrik Štorc na rohový kop, po němž se odrazil balon za vápno k Tomáši Hájkovi, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1! Definitivní potvrzení o výhře mohl v závěru zařídit Kryštof Pavlík, ten byl ale z námazu soupeře tak překvapený, že prázdnou branku bohužel netrefil. Červenomodrým to ale vadit nemuselo, neboť soupeře z Prahy porazili 2:1 a připsali si třetí výhru v řadě!