Celníci zajistili stovky padělků luxusního zboží na asijské tržnici ve Svatém Kříži

Padělky luxusních značkových kabelek zajištěných na asijské tržnici na Chebsku. Foto: CÚ

Hned tři kontroly stánků v areálu tržnice Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž provedli v první polovině listopadu karlovarští celníci. Zaměřili se především na dodržování práv duševního vlastnictví. V prostoru před stánky i v nich opět našli zboží, u kterého je podezření, že tato práva porušuje.

„Při první kontrole v areálu tržnice zajistili 185 kusů kabelek, peněženek, batohů a opasků v hodnotě originálních výrobků ve výši přes dva miliony korun. Následující týden provedli další kontrolu, při které zajistili více než 600 kusů obuvi a textilního zboží. V tomto případě by originální hodnota také přesahovala dva miliony korun. Prodejci zboží nabízeli jako originály světoznámých značek, např. Michael Kors, Louis Vuitton, MCM, Prada, GUCCI, Lacoste, Nike či adidas,“ informovala mluvčí celního úřadu Lenka Havelková.

Celníci zajistili stovky padělků kabelek. Foto: CÚ

Zatím poslední kontrola se uskutečnila tento týden. I tentokrát celníci byli v boji proti prodeji padělků úspěšní. „V tomto případě se zaměřili na prodej CD a DVD nosičů se záznamem. Zajistili téměř tři a půl tisíce kusů nedovolených napodobenin. Hodnota v případě těchto originálních výrobků by dosáhla více než 1,5 milionu korun,“ uvedla mluvčí.

Nechyběly ani padělky nejslavnějších značek. Foto: CÚ

Stánkaři jsou nepolepšitelní. Přestože jim hrozí zajištění zboží i peněžité tresty, zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví, opakovaně nabízejí. Karlovarští celníci podobné případy řeší opakovaně. Za letošní rok pracovníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj zajistili již více než 18 tisíc kusů zboží porušujícího práva duševního vlastnictví v celkové hodnotě téměř 75 milionů korun.