Celníci zajistili na tržnicích padělky závěsných WC bloků za 2,5 milionu

Celníci zajistili padělky wc bloků. Foto: Celní úřad

Padělky závěsných WC bloků zaznamenali v minulých dnech celníci na západě Čech. Při velké kontrolní akci na tržnicích ve Svaté Kateřině a ve Folmavě se potvrdilo jejich podezření z porušení práv duševního vlastnictví u závěsných WC bloků. V rámci samotné akce, která se uskutečnila ve vytipovaných provozovnách současně, zajistili celníci celkem 16 729 balení padělků v hodnotě 2 509 350 korun.

„Při monitoringu předcházejícímu samotné kontrole, celníci vytipovali pět provozoven. V nich zjistili, že se tam skladuje a nabízí k prodeji zboží důvodně podezřelé z porušování práv duševního vlastnictví k zapsaným průmyslovým vzorům spol. Henkel ČR. Konkrétně se jednalo o závěsné tuhé WC bloky zn. Wave a Wipe&Clean, které svým vzhledem odpovídaly chráněnému průmyslovému vzoru,“ informovala mluvčí Celního ředitelství Plzeň Marcela Kašparová.

Hodnota zabaveného zboží přesáhla 2,5 milionu korun. Foto: Celní úřad

Držitel rozhodnutí práva duševního vlastnictví pro vnitrostátní trh potvrdil, že zadržené zboží porušuje práva duševního vlastnictví a vyjádřil souhlas se zničením zboží. „Vzhledem k tomu, že osoba, které bylo zboží zadrženo, neoznámila svoje stanovisko k možnosti zničení zboží, zahájil celní úřad zjednodušené řízení o zničení tohoto zboží,“ dodala mluvčí Kašparová.