Celníci zajistili drogy v poštovních zásilkách i při kontrolách na silnicích

Tato poštovní zásilka obsahovala tablety extáze. Foto CÚKK

Drogy za téměř 800 tisíc korun zajistili celníci v česko-německém příhraničí v období od června do srpna. Alarmující je nejen zajištěné množství drog, ale také vynalézavost jejich ukrytí i široká škála druhů drog.

Každou zásilku prověří speciálně vycvičení psi. Foto: CÚKK

„V devadesáti případech objevili celníci téměř 450 kusů tablet extáze, 200 gramů marihuany, 190 gramů pervitinu, bezmála 130 kusů tablet LSD, 95 gramů amfetaminu a několik gramů kokainu, hašiše i lysohlávek. Případy převzala policie k dalšímu řízení,“ informovala o tom Lenka Havelková, zástupce tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

Toto narozeninové přání ukrývalo sáček s drogou. Foto: CÚKK

Společné kontroly čeští a němečtí celníci provádějí pod pracovním názvem COOPERATION DE střídavě na území obou států na pozemních komunikacích, ve vlacích, v okolí tržnic či na poště, kde kontrolují poštovní zásilky. Při kontrolách pomáhají také služební psi speciálně vycvičení na vyhledávání omamných a psychotropních látek.

Přeprava jakéhokoliv množství omamných či psychotropních látek, i v poštovních zásilkách, je trestným činem. Celníci budou v kontrolách pokračovat i nadále.