Celníci podnikli velkou razii v objektu plzeňské Škody Transportation

foto: Škoda Transportation

Velkou razii podnikli ve středu pracovníci Celní správy v plzeňském areálu Škody Transportation za dozoru pražského vrchního státního zastupitelství. Důvodem je podezření z daňových úniků. Jako první o razii informovala Česká televize. Mluvčí celníků Martina Kaňková pak bez dalších podrobností uvedla, že v Plzni skutečně probíhají úkony trestního řízení.

Vrchní státní zastupitelství v Praze vykonává dozor nad úkony trestního řízení, kterými se zadokumentovávají důkazy. Neuvedlo, jakých subjektů se kontrola týká, ani jaký byl obsah úkonů, které se prováděly.

„Můžeme potvrdit, že v areálech společností patřících do skupiny Škoda Transportation dnes zasahovaly složky Celní správy. Z informací, které zatím máme k dispozici, vyplývá, že řízení se týká některých obchodních vztahů společnosti uzavřených v roce 2014,“ informovala mluvčí strojírenské skupiny Škoda Transportation Lubomíra Černá.

V listopadu 2010 byl jmenován členem představenstva a generálním ředitelem společnosti Škoda Transportation současný hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). Ve funkci skončil na počátku ledna 2015. Dále však ve společnosti působí jako člen dozorčí rady.