Celníci objevili kamion plný neokolkovaného alkoholu. Směřoval do Německa

foto: Celní úřad Plzeňského kraje

Celkem 2.673 lahví alkoholu našli ve středu celníci v kamionu, který směřoval po dálnici D5 z České republiky do Německa. Z většiny se jednalo o lihoviny v nekolkovaných lahvích.

„Podle přepravních dokladů měl kamion převážet kancelářské zařízení, které skutečně bylo v zadní části kamionu naloženo. Při kontrole však celníci v přední části za kabinou našli velké dřevěné bedny, plné lahví s alkoholem a volně ložené kartony lihovin, které byly přikryté fólií,“ popsala mluvčí Celního úřadu Plzeňského kraje Jitka Blahutová.

Řidič z Belgie žádné doklady k přepravě alkoholu nepředložil. Uvedl, že měl náklad dopravit z Prahy do Francie, ale netuší, jaké zboží je v kamionu naloženo.

Celníci po důkladné prohlídce nákladu napočítali a zajistili 2.095 lahví lihovin různých značek a 578 lahví vína. Únik na spotřební dani ze zajištěných lihovin činí 133 tisíc Kč. Zajistili i kamion.

 „Celní úřad pro Plzeňský kraj povede nyní řízení, ve kterém bude rozhodovat o propadnutí alkoholu a vozidla a doměření uniklé spotřební daně. Celníci také budou pátrat po původu alkoholu,“ doplnila Jitka Blahutová.