Celníci nepolevují v boji proti padělkům, na tržnicích pokračují razie

Razie celníků na tržnici. Foto: CÚ KK

Ani v období letních prázdninových měsíců nepolevili karlovarští celníci v boji proti prodeji padělků. Během července a srpna provedli další tři pozitivní kontroly na tržnicích v areálu tržnice Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž, při nichž zajistili zboží, jehož hodnota by v ceně originálních výrobků dosahovala téměř 63 milionu korun.

Trhovci neustále nabízejí padělky značkového zboží. Foto: CÚ KK

„V prostorách před stánky i v nich zajistili více než 2700 kusů oděvních doplňků, galanterního zboží a hodinek, jež vykazovaly znaky padělků, čímž by mohlo dojít k porušení práv duševního vlastnictví,“ řekla Lenka Havelková, zástupce tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

U jedné z kontrol našli celníci zboží také v příručním skladu, kde obchodníci nabízejí zboží vybraným zákazníkům, a který nestihli při příjezdu celníků zavřít. V regálech skladu byly vyskládané kabelky, peněženky, batohy a další zboží, které stánkaři nabízejí jako originály světoznámých značek, například Nike, adidas, GUCCI, Michael Kors, MCM, Armani, Prada, Rolex a další.

V těchto tajných skladech mají trhovci padělky značkového zboží. Foto: CÚ KK

Od začátku letošního roku zabránili pracovníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj prodeji padělků či napodobenin zboží, jehož prodejem by majitelům ochranných známek vznikla škoda dosahující téměř 165 milionů korun. Přestože stánkařům hrozí zajištění zboží i peněžité tresty, nepřestávají opakovaně nabízet zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví. Karlovarští celníci budou v kontrolách tržnic pokračovat i nadále.