Celníci na tržnici zajistili tisíce padělků v hodnotě 25 milionů korun

Celníci zajistili tisíce padělků značkového zboží. Foto: Celní úřad

Zboží za více než 25 milionů korun zabavili karlovarští celníci při třech červnových kontrolách na tržnici v areálu Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž. V prostorách před stánky i v nich zajistili celníci více než 5 600 kusů textilu, galanterního zboží a hodinek, jež vykazovaly znaky padělků, čímž by mohlo dojít k porušení práv duševního vlastnictví.

„Stánkaři zboží nabízeli jako originály světoznámých značek, např. Nike, adidas, Calvin Klein, Mammut, GUCCI, Michael Kors, Lacoste, MCM, Armani, Polo, Cartier, Breitling, Rolex a další, kdy hodnota vyjádřená v cenách originálních výrobků by činila více než 25 milionů korun,“ informovala mluvčí karlovarského celního úřadu Lenka Havelková.

Padělky značkového zboží. Foto: Celní úřad

U jedné z kontrol našli celníci zboží také ve skladovacím prostoru, kde obchodníci nabízejí zboží vybraným zákazníkům. Tento prostor nestihli při příjezdu celníků zavřít. Sklad byl doslova napěchován textilem, kabelkami, peněženkami, opasky a dalším zbožím.

Přestože stánkařům hrozí zajištění zboží i peněžité tresty, zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví, opakovaně nabízejí. Karlovarští celníci budou v kontrolách tržnic pokračovat i nadále.

Foto: Celní úřad

Od začátku letošního roku zabránili pracovníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj prodeji padělků či napodobenin zboží, jehož prodejem by majitelům ochranných známek vznikla škoda dosahující téměř 100 milionů korun.