Čelní střet auta a motocyklu s postranním vozíkem, tři lidé se zranili

Postranní vozík se po nehodě utrhl od motocyklu a skončil v příkopu. Foto: Policie ČR

Motocykl s postranním vozíkem havaroval na silnici I/22 mezi obcemi Hluboká a Loučim na Domažlicku. Jeho padesátiletý řidič nezvládl jízdu a v protisměru se střetl s protijedoucím osobním vozidlem značky Škoda. Při nehodě se zranili tři lidé.

Postranní vozík se utrhl. Foto: Policie ČR

Cizinec při jízdě v mírném klesání začal prudce brzdit a zablokovala se mu kola motocyklu. Následně dostal smyk a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem, které řídil devětatřicetiletý motorista. Po střetu se osobní vozidlo odrazilo vpravo mimo komunikaci do silničního příkopu, kde postupně narazilo do sloupku dopravního značení a do oplocení a zdi domu,“ popsala nehodu mluvčí policie Dagmar Brožová.

Zranil se i řidič osobního automobilu. Foto: Policie ČR

Přivolaní záchranáři transportovali do Klatovské nemocnice zraněného řidiče motocyklu i jeho spolujezdkyni (46), která seděla v postranním vozíku. Zraněn byl i řidič osobního vozidla, toho záchranáři převezli do Domažlické nemocnice. Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u obou účastníků dopravní nehody vyloučili dechovými zkouškami. Škoda na motocyklu byla vyčíslena na 70 tisíc korun, na vozidle Škoda Octavia na 30 tisíc korun.