Čeká nás soupeř, který udělal velký skok, tvrdí o Baníku Viktoriáni

ilustrační/foto: FCVP

Souboj druhého celku s pátým uvidí v sobotu Doosan Aréna. Viktoria Plzeň přivítá na svém hřišti Baník Ostrava, duel začíná v 18 hodin.

Po nepříliš dobrém vstupu do jarní části sezony se Baník začíná opět dostávat do formy – po výhře nad Libercem ve čtvrtfinále poháru uspěl také v lize nad Teplicemi. „Je to nepříjemný soupeř. Baník má mladé mužstvo, vepředu zkušeného Baroše a teď také Kuzmanoviče, který dával Teplicím dva góly. Uvidíme, na co nás trenér připraví. Hrajeme ale doma a já doufám, že zvítězíme a tři body zůstanou v Plzni,“ přeje si Radim Řezník.

„Baník se v současném období možná nastartoval do pohody, o to to bude složitější. My jsme však v situaci, kdy potřebujeme získat tři body, abychom ještě mohli myslet na první místo a udrželi si náskok nad třetí Spartou. Čeká nás soupeř, který za poslední rok udělal obrovský skok. Určitě zde bude chtít bodovat,“ tuší trenér Pavel Vrba.

Kouče Viktorie těší vyprazdňující se marodka, na které jsou již pouze dlouhodobě zranění Kolář s Krmenčíkem. „Jsem rád, že se zdravotní stav mužstva zlepšuje. Doufám, že na novou sezonu budou všichni v pořádku,“ přeje si. Jedním z navrátilců je právě Radim Řezník, který už se cítí fit. „Hlavně je pro mě důležité, že noha drží. Po fyzické stránce se to určitě bude zlepšovat zápas od zápasu,“ říká plzeňský bek.

S Baníkem by se teoreticky mohla Viktoria v příštím měsíci utkat znovu – v nadstavbové části o titul, pokud ostravský celek udrží jednu z předních šesti pozic ve FORTUNA:LIZE. „Uvidíme, jak to vše dopadne, ještě jsou tři kola do konce. Třeba mezi šestým a desátým místem je to velmi nabité, tak bude zajímavé sledovat, kdo zůstane v nadstavbě o titul. Určitě to ale budou kvalitní týmy,“ ví Řezník. „V závěrečné skupině bude rozhodovat každý bod i zápas, ale v dané chvíli ani my, ani Baník nepřemýšlíme, co bude v nadstavbě,“ dodává Pavel Vrba.