Bývalá senátorka Terelmešová se stala ředitelkou sociálního zařízení ve Zbůchu

Dagmar Terelmešová

Do funkce nové ředitelky Centra pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch uvedla v pondělí bývalou senátorku Dagmar Terelmešovou ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Jmenování nové ředitelky předcházelo výběrové řízení, které se uskutečnilo už v dubnu.

„Jsem ráda, že má zařízení ve Zbůchu po dlouhé době vedení a věřím, že nově jmenovaná ředitelka splní všechny vytyčené cíle. Mezi ně patří především personální stabilizace a zajištění poskytování kvalitní zdravotní a sociální péče,“ uvedla ministryně Maláčová.

Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch je státní příspěvkovou organizací zřizovanou Ministerstvem práce a sociálních věcí. Poskytuje zejména odlehčovací služby, sociální rehabilitace, zajišťuje provoz domova pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení.

V roce 2016 obhajovala místostarostka Dobřan Dagmar Terelmešová svoje křeslo v Senátu za ČSSD. Ve finálovém duelu ji nakonec porazil filmař a autor filmových zvířecích večerníčků Václav Chaloupek, který kandidoval za Občany patrioty.