Bylo vám 55 let a chcete Senior Pas? Je to jednoduché

foto: V. Čermák

Město Plzeň chce ještě více benefitů pro své starší občany a rozšiřuje možnost slev vázaných na tzv. Senior Pas. Ten nabízí slevy a výhody nejen na území západočeské metropole, kraje, ale i po celé České republice. Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) a statutární město Plzeň ve spolupráci se Senior Pasem připravily již koncem loňského roku nové využití Plzeňské karty pro zájemce ve věku nad 55 let. Jedná se o spojení Plzeňské karty a Senior Pasu, které je zcela unikátní a první svého druhu v České republice.

Držitelé Plzeňské karty s logem (přelepkou) Senior Pasu mohou čerpat slevy a výhody u zapojených subjektů v rámci celé České republiky. Jedná se o jeden z projektů konceptu Smart City Plzeň, kterým se snaží západočeská metropole zpříjemňovat a zkvalitňovat život svých občanů a návštěvníků.

Vedle úspěšné služby Senior Expres, volného plavání zdarma pro seniory v bazénech na Slovanech a na Lochotíně a nespočet dalších projektů na podporu aktivního života seniorů, je Senior Pas dalším benefitem, kterým se snaží město zvýšit komfort života dříve narozených spoluobčanů se záměrem rozšíření sítě partnerů na území města v dohledné době tak, aby nabídka slev a výhod byla pro držitele Senior Pas zajímavá a lukrativní – podobně, jako je tomu na Jižní Moravě.

Za 8 let své existence si získal Senior Pas v celé České republice přes 300 000 členů a tato základna se stále rozrůstá. Nabízené slevy jsou zaměřené na zdravotnictví, lázeňství, cestování, ubytování, stravování, slevy na zboží, vstupy do kulturních zařízení, apod.

„V současné době celkový počet držitelů Senior Pasu, který je zdarma, téměř 5000, z toho 500 seniorů využilo elektronickou cestu přes internet, což je cesta časově delší. Největší počet, více než 3 000 držitelů Plzeňské karty využilo možnosti vyplnit papírovou Žádost o přelepku v některém ze Zákaznických center, kde po kontrole občanského průkazu a Plzeňské karty dochází k vylepení přelepky ihned. Dalších vice než 1 200 seniorů získalo přelepku Senior pasu rovnou při žádání o novou Plzeňskou kartu,“ řekl tiskový mluvčí PMDP René Vávro.

V současné době je možné subjekty, kde už lze využít slevy vyhledat na webových stránkách PMDP a.s. – Plzeňská karta – Senior Pas – Poskytovatelé slev . I když databáze poskytovatelů slev se teprve utváří, je již nyní možno vyhledat cestovní kancelář, jazykovou školu, lékárnu, obchod s modními oděvy a další.