Byla to zvláštní situace, popsal rozhodující branku Viktorián Procházka

foto: FCVP

Dlouho to vypadalo, že šlágr 10. kola mezi Plzní a Spartou nebude mít vítěze. V 75. minutě se ale po rohu dostal k míči Roman Procházka a s přispěním teče sparťanského Radakoviče rozhodl o zisku tří bodů pro Viktorii.

foto: FCVP

„Čekali jsme, že to bude hodně soubojové utkání. Fanoušci nás hnali kupředu a když se to takhle ubojovalo, jde o cennější výhru. Uválčili jsme to a za 1:0 jsme rádi,“ prohlásil stoper Lukáš Hejda. Podobný názor zastával také Roman Procházka. „Byl to zajímavý zápas. Měli jsme šance a šlo chvílemi o agresivní zápas, ale to k tomu patří. Fotbal se hraje tvrdě, my jsme bojovali a zaslouženě vyhráli o gól,“ uvedl.

Jedinou branku obstaral právě slovenský středopolař Procházka, jehož střelu si do vlastní brány srazil Radakovič. „Byla to taková zvláštní situace. Do střely jsme šli já i Krmi (Michael Krmenčík), srazili jsme se, ale vystřelil jsem a zapadlo to tam. A je úplně jedno, že gól nakonec připsali jako vlastní. Jsme rádi, že se nám podařilo napravit zaváhání z Jablonce,“ těšilo Procházku.