Byl to hodný kluk. Obyvatelé Břas nechápou, co stálo za vraždou v domově seniorů

foto: TV ZAK

Jak jsme v noci informovali >>>  ve středu v pozdních večerních hodinách došlo v Břasích k velké tragédii. V domově pro seniory měl vnuk zabít své prarodiče. Místní obyvatele přitom muže, který je podezřelý, popisují jako hodného a pracovitého chlapce.

foto: TV Zak

Podle našich informací jsou mrtvými bývalý místostarosta Břas a jeho žena. „Znala jsem je velice dobře, byli to hodní lidi. Akorát se rádi napili,“ uvedla pro TV ZAK jedna z obyvatelek Břas, která zároveň nechápe, jak k tragédii mohlo dojít. „Byl to milionový chlapec, ten se o ně staral. Vím, že jednou byla paní raněná mrtvicí, tahal jí, aby chodila, aby jí z toho dostal. Teď opravoval barák, každou chvíli tu byl, vozil jim všechno možné a zařídil jim tady ten byt. Všechno sám dělal, byl pracovitý. Ještě jsem jí říkala: „Teda ty máš hodnýho vnuka“ a ona povídá: „To mam, zlatýho,“ uvedla obyvatelka.

V šoku byl také starosta Břas Miroslav Kroc. „Já jsme s nimi mluvil ještě před týdnem. Před rokem jsem s nimi slavil zlatou svatbu, měli 50 let společného života,“ popsal. Samotného ho ale uklidnilo, že policie vraha dopadla. „Jsem rád, že neběhá po Břasích nějaký vrah, ten viník byl bohužel z rodiny a byl i brzo dopaden,“ potvrdil starosta, který sám nechápe, jak k vraždě mohlo dojít. „Já si myslím, že to musel být obrovský zkrat, který vlastně zničil tři životy,“ uzavřel Kroc.