Budulínek zve do Dobřan na jarmark i na trhy

ilustrační foto / plzen.cz

Velikonoční jarmark spojený s pěveckým vystoupením, soutěžemi pro děti a výtvarnou dílnou přichystalo již na tuto sobotu občanské sdružení Budulínek Dobřany, které provozuje stejnojmenné mateřské centrum. Na náměstí T. G. Masaryka si tak od 13 hodin můžete vychutnat příchod jara, zakoupit výrobky dětí nebo navštívit řemeslný trh. Odpoledne zpříjemní také vystoupení pěveckého sboru Hvězdičky a soutěže, které zajištuje spoluorganizátor jarmarku Adam Noha. 

Řemeslný trh je součástí velikonočního jarmarku letos poprvé, zatímco samotný jarmark se koná už posedmé. Návštěvníci tak mohou vidět různé techniky zdobení kraslic nebo malování triček, zaujme jistě také vazba květin nebo tradiční staročeské velikonoční pochoutky.

Náš velikonoční jarmark není samoúčelný. Finanční výtěžek z prodeje výrobků příznivců našeho mateřského centra, dětí a pedagogů místních MŠ a ZŠ a dětí Pionýrské skupiny Delfíni bude použit na opravu kapliček, křížků a Božích muk, které jsou ve vlastnictví města Dobřany. V loňském roce se za takto získané peníze podařilo opravit cenný křížek v Plzeňské ulici, který město získalo od soukromého majitele,“ sdělila předsedkyně občanského sdružení Budulínek Jaroslava Umnerová .

Podle jejích slov vůbec není jednoduché vybrat konkrétní památku vhodnou k opravě. Hledání majitelů a následné majetkové převody jsou totiž poměrně náročné a věnuje se jim Komise pro historické a přírodní dědictví. Ta také připravuje harmonogram jejich oprav.

Výběr stavby následně provedeme ve spolupráci s touto skupinou v průběhu následujících několika měsíců,“ dodala J. Umnerová.

Součástí sobotního velikonočního jarmarku v Dobřanech je i workshop. Stejně jako každý rok i letos si děti budou moci např. vyzdobit látkovou taštičku pomocí razítek a barev na textil, vyrobit dárkovou krabičku na výslužku od zajíčka nebo třeba jarní zápich do květináče. Vše potřebné pro své tvoření budou mít připravené na místě.

Součástí jarmarku bude i stánek Klubu echo Dobřany (jde o nízkoprahový klub pro děti a mládež Diakonie Západ), který zde představí projekt Slušnej bazar. Ten bude nabízet různé věci odměnou za menší finanční dar.

Jan Malý

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here