Budík se vrátil po zranění jednou asistencí. Moc jsem se těšil, přiznával

ilustrační HC Škoda Plzeň

První prohru si ve skupině B v letošním ročníku Champions Hockey League připsali na konto hokejisté Škody Plzeň. V Zugu museli překousnout porážku 2:5. Dobrou zprávou je ale pro trenéry Západočechů návrat obránce Vojtěcha Budíka, který v prvním zápase po zranění nohy  zapsal jednu asistenci.

Utkání neměla Škodovka rozehrané vůbec špatně. Nejprve ubránila přesilovku soupeře, následně se díky akci prvního útoku dostala do vedení. Kodýtek pěkně našel Budíka, jehož nahození se otřelo o Petra Straku, puk zapadl přesně do sítě za záda gólmana Hollensteina. Velký podíl na gólu měl právě Vojtěch Budík, který se vrátil do sestavy Plzně. „Dlouho jsem byl mimo, asi čtrnáct dní, měl jsem natažené šlachy v kotníku. Těšil jsem se moc, až budu zase v trénincích a zápasech,“ prozradil důvody delší absence bek Škody. S plným tréninkem začal v pondělí a ve Švýcarsku šel hned do utkání.

Sám Budík přiznává, že naskočit ihned zpátky do zápasového tempa není úplně nejlehčí úkol. Přestávku, kterou zavinilo zranění, pociťoval. „Abych byl upřímný, tak čtrnáctidenní pauza bez posilky a tréninku byla znát. Byl jsem takový pomalejší a slabší, ale věřím, že to doženu. Máme málo beků, takže jsem musel hrát,“ smál se plzeňský bek.