Brutálního lupiče, který pobodal v Plzni barmanku, dopadli kriminalisté v SRN

Ilustrační foto

Dva roky pátrali policisté po pachatelích brutálního loupežného přepadení pracovnice sportbaru. Teď spadla klec. Kriminalisté dopadli cizince (46) a obvinili ho z loupeže spáchané formou spolupachatelství. Stále ještě ale neznají totožnost druhého lupiče. Barmanku přepadli dva ozbrojení a maskovaní muži 25. června 2017. Právě dopadený pachatel ženu pobodal a odcizil jí kasírtašku, kde měla tržbu devět tisíc korun.

„Oba se maskovali rouškami a oba byli ozbrojení. Starší cizinec přeskočil barový pult a začal se s obsluhou baru přetahovat o kasírtašku. Přitom barmanku několikrát udeřil do hlavy. Statečné ženě (31) se dokonce podařilo pachateli při potyčce strhnout roušku z obličeje. Ten následně použil nůž, který držel v ruce a ženu třikrát bodl do těla. Oba pachatelé pak ze sportbaru utekli. Zraněná mladá žena skončila v nemocnici v péči lékařů,“ řekla mluvčí policie Michaela Raindlová.

Policisté na místě zajistili maximální počet stop. Kriminalistický ústav zjistil shodu DNA profilu s profilem DNA z Rakouska. Díky spolupráci s rakouskými a německými kolegy se násilníka s nožem podařilo ztotožnit a vypátrat v Německu. Policisté si pro pachatele loupežného přepadení doletěli vrtulníkem. Ten se jim v podání vysvětlení ,,svěřil“, že má za sebou bohatou trestní minulost.

„Muž procestoval několik evropských zemí, kdy si pokaždé užíval pár měsíců na svobodě, než následně skončil ve vězení. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval. Za zvlášť závažný zločin loupeže mu hrozí až desetiletý trest,“ doplnila mluvčí policie.