Brno, Zlín a Ostrava už okusily Smokie se symfonickým orchestrem. Plzeň čeká na čtvrtek

Smokie

Britská legenda SMOKIE právě absolvuje THE SYMPHONY TOUR 2018  s orchestrem DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA. Každý, kdo koncert viděl a slyšel ho označuje za neskutečný zážitek. SMOKIE jsou úžasní a dirigent PETER DRUCKER připravil fantastické aranže pro orchestr. Zní to skvěle, posuďte sami. Video je ze sobotního koncertu v Brně.

https://www.youtube.com/watch?v=ByJ2rCmYtA0

Plzeň Smokie v čele s Terry Uttleym přivítá ve čtvrtek 6. prosince 2018. Dvacet svých největších hitů zahrají v HM Aréně, vstupenky si můžete koupit zde. Na pódiu se představí téměř 50 umělců a bude to neuvěřitelný zážitek, který se už nemusí opakovat. Koncert začíná v 19 hodin.

Počátky kapely SMOKIE se datují do roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém Bradfordu vznikla skupina v čele se zpěvákem Chrisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název, až v polovině 70. let zvolila název Smokie. V prvních letech své existence vystupovali pouze v malých klubech. Brzy však jejich popularita začala stoupat. V roce 1975 si mladých muzikantů všiml vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali v roce 1975 debutové album Pass It Around a krátce poté se prosadili singly If You Think You Know How To Love Me a Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me. Za svou existenci Smokie vydali přes dvě desítky studiových alb s písněmi jako Living Next Door To Alice nebo Oh Carol, které se staly velkými hity.

O popularitě kapely v bývalém Československu, kde poprvé vystoupili v roce 1983, svědčí i fakt, že některé z jejich skladeb se dočkaly coververzí, například Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře či Prohrát není žádná hanba od Argemy.