Břevno, neproměněná penalta a žádný gól. Plzeňské trápení pokračuje i na jaře

Od - neděle, 17. leden 2021 19:03
PRIPLZ-2021-1920-1080-kobra-report ilustrační foto: FCVP

Po špatném podzimu, který zakončili fotbalisté Viktorie Plzeň na devátém místě tabulky, nepřišlo očekávané zlepšení ani v úvodu jara. Západočeši odvezli z Příbrami jen bod za remízu 0:0 i proto, že Čermák trefil nejprve břevno a následně v závěru neproměnil pokutový kop.

Hned v úvodních vteřinách duelu předvedl Joel Kayamba centr, který ale rychle zapadal pod břevno a Ondřej Kočí s ním měl co dělat, aby míč vyrazil na roh. Další průběh hry byl velice vyrovnaný, žádné větší příležitosti si jedna či druhá strana v Příbrami nevypracovávala. Ke konci poločasu ale svěřenci Adriana Guľy zabrali a zaznamenali dvě obrovské příležitosti. Nejprve se po centru Kayamby a sklepnutí od Ondráška objevil sám před gólmanem Šimon Falta, ale Kočí novou plzeňskou posilu skvěle vychytal. Poté mohl vstřelit svůj premiérový gól v dresu Viktorky i Filip Kaša, jenže domácí brankář byl znovu připraven. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Zkraje druhé půle to zkoušel Lukáš Kalvach, jeho dobrý střelecký pokus však ztečovala příbramská obrana nad branku. Na druhé straně Aleš Hruška vyrazil ránu Oliviera Kingueho jen před sebe, ale dokázal si poradit i s dorážkou Radka Voltra. Dvacet minut před koncem měli Plzeňané obrovskou možnost otevřít skóre, po centru Filipa Kašy hlavičkoval do břevna střídající Aleš Čermák. Stejný hráč pak potom z volného přímého kopu nejprve napálil zelenočernou zeď, z následné dorážky pak svůj pokus levačkou namířil jen těsně levé tyče. V samém závěru Viktorka neproměnila tu vůbec největší příležitost v zápase. Lukáš Matějka byl faulovaný ve vápně a nařízenou penaltu si vzal na svá bedra Aleš Čermák, jenže levonohý záložník poslal střelu mimo tři tyče.