Bránění standartek? Jako dorostenci, přiznával trenér Vrba

foto: FCVP

V prvních 20 minutách působili fotbalisté Viktorie Plzeň hodně sebevědomě. Nastřelili břevno a měli i několik dalších nadějných akcí. Žádnou ale nedotáhli, a tak se začali prosazovat hosté z Realu. „Pak už bylo těžké výsledek otáčet,“ přiznal kouč Vrba.

Zápas jste začali dobře, po akci Hrošovského nastřelil Nacho břevno vlastní branky..
Bohužel míč neskončil v brance. Real vzápětí rozhodl individuální akcí Benzemy a dvěma standardkami. Pokud dáte proti takovému soupeři první gól, máte šanci. Pokud ne, a soupeř vás potrestá, je pak už hodně složité výsledek otáčet.

Dva inkasované góly v krátké době za sebou s týmem asi zatřásly, že?
Začátek mi nepřipadal, že by měl být zápas ve třiadvacáté minutě rozhodnutý. Jenže nelze nevidět, že proti nám stálo mužstvo, které třikrát po sobě vyhrálo Champions League. Naše sebevědomí šlo dolů, první dvě branky měly pochopitelně na další průběh zápasu vliv.

Dva góly jste inkasovali ze standartních situací..
Určitě je špatně, když se Benzema prosadí mezi třemi hráči a zakončí. A je problém, když dostanete dva góly ze standardky. Chovali jsme se v těch situacích spíš jako dorostenci než dospělí.

Je alespoň pozitivní, že jste si vypracovali několik slibných šancí narozdíl třeba od zápasů s Bayernem nebo Barcelonou?
Po Barceloně a Bayernu jsme byli kritizováni, že jsme nevystřelili na bránu. Teď budeme asi kritizováni za výsledek. Vystřelili jsme sice dvanáctkrát, ale Real nás přehrál v kvalitě i v produktivitě. Měli jsme jednoho, dva hráče, kteří se kvalitě hostů přiblížili. Real byl prostě lepší. Podívejme se pravdě do očí. Na zápas se spíš budeme dívat z pohledu, jak se hraje vrcholový fotbal na klubové úrovni.

Věříte pořád v postup do jarní části Evropské ligy?
Jsem rád, že díky výhře Říma nad CSKA můžeme příště v Moskvě hrát o postup do jarní fáze Evropské ligy. Bylo by skvělé, kdyby se nám to i potřetí podařilo.