Boxer Šour obhájil český titul. Teď chce zápas o evropský pás

Je to téměř rok a půl, kdy plzeňský boxer Pavel Šour poprvé vystoupal na český trůn. Ve vypjaté a krvavé bitvě pokořil 16. prosince 2017 dalšího Plzeňana Václava Pejsara a získal pás pro českého profesionálního šampiona v těžké váze.

Loni v červnu jej proti stejnému soupeři výhrou na bodu obhájil v karlovarském ringu. A v dubnu šestatřicetiletý Pavel Šour udržel pozici české „těžké“ jedničky podruhé. V rámci Galavečera boxu v Ústí nad Labem pokořil ostřílený mazák z plzeňského klubu AtomGym na body domácího mladíka Tomáše Šálka.

„Je to pro mě velký skalp. Tomáš má obrovskou sílu a fond, byl to velice nebezpečný soupeř,“ uvedl po vítězné bitvě Šour, rodák ze Stodu.

Se Šálkem jste si už před zápasem projevili respekt, scházelo obvyklé hecování. Čím to?
Tomáše mám jako člověka rád. Chová se ke mně slušně a s určitou věkovou pokorou. Takže i já se k němu chovám s úctou. Narodil se, když jsem já začal boxovat. Má všechno před sebou, je to makáč a dříč.

Bylo znát, že takticky jste se na další boj o titul připravil perfektně.
Snažil jsem se ho znervóznět, box rozdělovat. Což mi vycházelo. Dával jsem kombinaci úderu a chytil jsem ho, aby nemohl boxovat. Tomáš postupně ztrácel nervy a Chuť. Bylo vidět, že se mu vůbec nechce, že je to pro něj strašně nepříjemné.

Musel jste se vypořádat i s tím, že Šálek měl podporu domácího publika. Bylo to v Ústí složité?Trošku bučení na začátku, ale jinak výborná atmosféra. To je normální, prostě body pro domácího borce. Je fakt, že pro diváky to asi nebyl úplně atraktivní zápas. Chápu to, bylo mi to líto, že jsem to nemohl udělat atraktivnější. Ale věděl jsem, že tohle bude funkční. Vyhrála moje zkušenost.

Jen to?
Přestřelka by byla zbytečná. On je fakt silný chlap se silným úderem. Musela vyhrát rychlost a také vyčůranost. Na začátku do toho šel, ale nelekl jsem se, na všechno jsme byli připravení.

Navíc se vám povedlo mu brzy otevřít obočí.
To byla obrovská pomoc. Taková situace boxerovi vždycky pomůže, když má ten druhý zranění. Snažíte se pak po té ráně jít. Bylo vidět, že se s tím vypořádával těžko, hodně se mu to nelíbilo.

Když vás Šálek vyzve na odvetu, přijmete další souboj?
Nemám s tím problém. Titul chci obhajovat jednou za rok, takže v roce 2020 budu připravený.

A co další plány? Zkusíte boxovat v zahraničí?
Kvůli tomuhle zápasu jsem odmítl nabídky zvenku. Byla to dobrá volba, teď se nám otevřou další dveře.

Máte konkrétní představu?
S naší stájí AtomGym Plzeň máme velké cíle. Chtěli bychom boxovat o evropský titul. Máme představu, že někdy na podzim bychom k nám do Plzni rádi dostali zápas o evropský pás. Uvidíme, jak se to povede.