Bouřliváka Řepku poslali odkroutit si trest do „prezidentské“ věznice na Borech

Věznice Plzeň. Foto: Richard Beneš

Za zdmi Věznice Plzeň pobývá už od pátku ve výkonu trestu bývalý fotbalový reprezentant a bouřlivák Tomáš Řepka. Do borské věznice byl tento v současné době zřejmě nejsledovanější vězeň, převezen z pražské ruzyňské věznice. Jako první o tom informoval server Krimi Plzeň. Řepka si odpykává trest 2,5 roku uložený za zpronevěru a poškozování cizích práv.

„Nemohu vám potvrdit informaci, zda se v naší věznici nachází člověk, na kterého se ptáte. Obraťte se na mluvčí vězeňské služby,“ reagoval ředitel Věznice Plzeň Petr Vlk na náš dotaz, zda je Řepka skutečně v Plzni. Mluvčí Petra Kučerová nebyla o nic sdílnější, schovala se za oblíbenou a v mnoha případech také zneužívanou frázi. „S ohledem na GDPR vám nebudu sdělovat žádné informace,“ uvedla mluvčí Kučerová.

Podle našich informací z prostředí věznice přijali spoluvězni Řepku mnohem přívětivěji než ti v Praze. Největší radost z jeho příchodu měli prý fanoušci FC Viktoria Plzeň. Ti Řepku provokovali zejména výkřiky na téma plzeňského fotbalu, to všechno doprovázeli oblíbeným pozdravem „véčkem“, tedy s prsty do V.

V minulých dnech se spekulovalo o tom, že měl mít Tomáš Řepka v pražské věznici nadstandardní podmínky. Vězeňská služba to ovšem ostře odmítala. Nelze vyloučit, že k přesunu VIP vězně došlo z toho důvodu, aby se podobné spekulace vyvrátily. Někteří vtipálci okamžitě označili Řepkův příjezd do Plzně za „přestup roku.“