Borský park v Plzni ožil novým cirkusem. Konal se tradiční festival Žonglobalizace

foto: Vladimír Čermák

Již sedmé pokračování Žonglobalizace – festivalu nového cirkusu v Plzni se již tradičně odehrávalo v krásném prostředí Borského parku, navíc za nádherného sobotního počasí. Na návštěvníky čekaly desítky pohybových workshopů a večerní program.

Během celého odpoledne měli Plzeňané i přespolní možnost vyzkoušet nový cirkus na vlastní kůži. Na trávníku, mezi stromy i na pódiu probíhaly nejrůznější workshopy. Projít se tak jako provazochodci mohly ve výšce na  takzvané slackline, zalétat si nad zemí při vzdušné akrobacii na šálách, nebo ověřit svůj postřeh a hbitost při žonglování. A to zdaleka nebylo vše z nabízeného programu. Pro zpestření dne nelze opomenout ani cirkusové hry jako voleyclub (házení kuželkami), hooping (kroužení obručí), skákací chůdy, a mnohé další, jak popsaly níže ve videu organizátorky Jiřina Adámková a Lucie Misařová z pořádajícího spolku Žongléros Ansámbl.

Večer pak bylo nachystáno novocirkusové galapředstavení s tuzemskými i zahraničními umělci. A tradiční třešničkou na závěr celého dne byla ohnivá fireshow zakončená firejamem, což je házení, točení a žonglování se zapálenými předměty.