Bolešiny se chystají na víkendovou show létání

Modelklub Bolešiny na Klatovsku připravil velmi zajímavou víkendovou akci    pro celé rodiny, přičemž hlavní program je naplánován nav sobotu 15. 7. 2017.  Jedná se o další ročník RC MODEL SHOW 2017 (RCMS), které se jako tradičně na místním letišti účastní desítky modelářů a pilotů z celé republiky. Součástí programu jsou také ukázky RC terénních speciálů  a zkušební jízdy s modely aut nebo škola létání pro začátečníky a mnoho dalšího.

Do kempu doslova přímo u letiště se mohou návštěvníci přijet ubytovat již ve čtvrtek 13. 7. 2017 v odpoledních hodinách a v podvečer bude možné využít zdejší občerstvovací stanice. V pátek bude celý areál již plně v provozu od rána, k páteční večeři bude připraven výborný vuřt guláš. Kemp bude sloužit jak aktivním účastníkům RCMS, tak zájemcům z řad veřejnosti, kteří se přijdou jenom podívat.

Po celou sobotu si můžete osahat a vyzkoušet řízení a jízdu s terénními RC auty TRAXXAS pod dohledem zkušených závodníků, od kterých dostanete odpovědi na všechny zvídavé otázky. Zapůjčení autíček i jízdy budou pro všechny platící diváky zcela ZDARMA.  Na neděli je naplánováno volné létání a povídání. Celý areál bude funkční, takže ti co budou chtít strávit příjemnou neděli nejen s modely, mohou  bez ostychu přijet bez placení vstupného.

Organizátoři nezapomínají ani na děti. Pro ně, ale samozřejmě i pro všechny ostatní účastníky RCMS, bude   připraven doprovodný program, který by měl oživit dění v diváckém prostoru. K dispozici bude i dětský koutek a třeba malování na obličej pro děti.  Skladba programu se může měnit s ohledem na aktuální povětrnostní podmínky