Bohušův vrch třikrát jinak

Tentokrát v okolí rozhledny na Bohušově vrchu u  Plané na Tachovsku se uskuteční už zítra od 9 hodin dopoledne 2. závod seriálu běhů nazvaných Rozhledny v pohybu. Připraven je bohatý sportovně-společenský program, jehož součástí jsou i běh do schodů rozhledny, soutěže pro děti, moderovaný hudební program, opékání buřtů a další. Bohušův vrch se běží vůbec poprvé, přičemž první letošní závod seriálu Rozhledny v pohybu se konal v Aši – Háj třikrát jinak, na snímku jsou první tři ženy, mezi nimi vítězka Ivana Sekyrová.

„Závodníci zdolají Bohušův vrch třemi způsoby. Prvním závodem je běh do vrchu o délce 1,33 km s hromadným startem. Poté následuje kratší výběh v terénu intervalovým způsobem a na závěr výběh schodů na rozhlednu intervalovým způsobem. Do celkové klasifikace se započítává součet časů ze tří dílčích závodů,“ vysvětluje Ing. Roman Sladký, organizátor závodu.

První tři místa celkové klasifikace každého závodu jsou bonifikována odečtem -5, -3 a -2 sekundy. Děti soutěží v 10 věkových kategorií ve výběhu rozhledny. V okolí rozhledny jsou připraveny  soutěže pro děti jako např. skákání v pytlích, chůze na chůdách, skákání přes švihadlo i tombola o věcné ceny.

Výsledky jednotlivých závodů se započítávají do celkového pořadí seriálu Rozhledny v pohybu. Boduje prvních 15 mužů a prvních 15 žen absolutního pořadí.  První tři běžci v každé kategorii získají poháry, prvních pět  obdrží diplomy. Vyhlášení výsledků a předání cen celé série proběhne na posledním závodě v Mariánských Lázních 22. června 2014.                                                                                                               jam

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here