Blíží se Sportmanie, největší sportovní akce Plzně. Propagovat ji bude speciální roadshow

Možnost vyzkoušet si různé druhy sportů, absolvovat besedy se známými sportovci a další bohatý doprovodný program. To vše nabídne největší sportovní akce města Sportmanie Plzeň 2019, která odstartuje v areálu za OC Plaza v sobotu 17. srpna a potrvá do neděle 25. srpna. Akci bude koncem června propagovat Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje v bývalých okresních městech kraje. Více informací najdete na oficiálních stránkách akce.

Kromě sportovních stanovišť, která se budou vždy po třech dnech střídat, budou mezi největší lákadla patřit lidský stolní fotbal, velká vodní skluzavka, stanoviště virtuální reality (VR stanoviště), lanový park či lezecká stěna. V sobotu 24. srpna bude na programu Letní party běh. „I v letošním roce bude program rozdělen na třídenní bloky, kdy v každém z  nich budou moci děti vysoutěžit medaili. V prvním bronzovou, ve druhém stříbrnou a v posledním bloku zlatou medaili,“ doplnil Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně.

Vstup na akci je tradičně zdarma, otevřeno bude ve všední dny od 13 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Pouze v den zahájení bude sportovní program ukončen již v 16 hodin, kdy začne slavnostní ceremoniál.

„Sportmanie Plzeň navazuje na úspěšné předcházející projekty, a to na Olympijský park Plzeň 2016 a Letní Sportmanii Plzeň 2017 a 2018, kdy tyto akce navštívilo celkem na 200 tisíc lidí. Je skvělou příležitostí jak pro děti, aby poznaly nové sporty nebo začaly aktivně sportovat, tak i pro sportovní kluby, které se mohou na akci prezentovat a získat nové členy,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa.

„Jsem hrdý na to, že město Plzeň pořádá takto významnou sportovní akci, jako je Sportmanie Plzeň. Již několikátým rokem umožňujeme rodinám s dětmi strávit konec prázdnin pohybem a možností si vyzkoušet desítky sportovních aktivit. Radost dětí, kterou při sportování a získání medaile vidíte, je nenahraditelná,“ uvedl k letošnímu ročníku Sportmanie Plzeň první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Stejně jako v minulých letech bude i letos Sportmanii Plzeň na konci června propagovat Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje v bývalých okresních městech. Ve snaze propojit sportovní kluby s dětmi a mládeží v celém kraji se Sportmanie představí 21. června v Rokycanech, 24. června v Klatovech, 25. června v Domažlicích a 26. června v Tachově. Roadshow se uskuteční vždy od 9 do 18 hodin. Kromě nejrůznějších sportovních stanovišť budou její součástí boulderingová stěna, slackline, vystoupení několikanásobného mistra světa a Evropy ve freestyle footbagu Jana Webera, taneční vystoupení a běžecké workshopy.

Náklady na celou akci jsou vyčísleny na osm milionů korun. Město Plzeň na akci uvolnilo pět milionů korun, Plzeňský kraj jeden milion korun. Na financování se dále podílejí téměř všechny městské obvody, nejvyšší částkou přispějí městské obvody Plzeň 1 a Plzeň 3.