Biker Cats pokřtily kalendář. Výtěžkem z prodeje pomůžou těžce nemocným dětem

foto: V. Čermák

Biker Cats je skupina 17 skvělých žen, které o sobě říkají: Nezáleží na tom jak jezdíme, kolik toho za rok najezdíme nebo na kolika srazech jsme byly, každá z nás jezdí pro radost. Jsme ženy, většina z nás matky, máme svá povolání, zájmy, přátele, bydlíme třeba i daleko od sebe, ale máme jedno společné – LÁSKU K MOTORKÁM.

Od roku 2013 společně pracují na vlastním charitativním projektu „Moto kalendář Biker Cats“. Jde o vlastní tvorbu kalendáře, kde jsou k vidění pouze členky Biker Cats, aktivní motorkářky s vlastní motorkou.

Stalo se už tradicí, že vždy na konci listopadu pořádají motorkářskou party v Kulturním domě JAS v Plzni na Slovanech. Tak se stalo i tuto sobotu, 1. prosince, a v rámci bohatého kulturního programu byl pokřtěn jejich kalendář. Křtu se zúčastnily všechny přítomné členky Biker Cats. Následně jsme vyzpovídali tři z nich, a to Ivanu Jančovou, Irinu Bidašovou a Lenku Šlehoverovou. Na otázku, jaké myšlenky jim šly hlavou na pódiu při slavnostním křtu se shodly v tom, že když před šesti lety začínaly s tímto projektem, netušily, že se jim ho podaří rozvinout do dnešního rozsahu. Velice oceňují pomoc lidí, známých i neznámých, ať už koupí kalendářů nebo přímo přispěním určité peněžní částky, oceňují podporu svých rodin, ale zejména, největší uznání své práce vidí při obdarování těch potřebných a nemocných, dětí i dospělých.

Protože se jedná o charitativní činnost, jdou každoročně vybrané peníze na nákup hmotných věcí osobám v nesnázích. Osoby jsou vybírány velice pečlivě ještě před samotným křtem nového kalendáře.

V letošním roce byly vybrány dvě děti. První je devítiletá bojovnice Miruška, která po zprvu úspěšné operaci cysty na mozku ve věku dva a půl roku prošla v dalších letech několika operacemi mozku, ozařováním, které neproběhlo úspěšně, takže Miruška postupně přestala jíst, mluvit a ochrnula na celou levou stranu. V červnu 2018 u ní proběhla mozková příhoda, boj o život sice vyhrála, ale zůstala kompletně ochrnuta. Mirušce chtějí členky Biker Cats udělat radost novým elektrickým vozíkem, který už není hrazen pojišťovnou.

Druhým dítětem je osmnáctiletý Matěj, který se narodil s hyportrofii. Má srdeční vadu, těžkou skoliózu a ke všemu se u něj projevila epilepsie, která se zhoršuje. Matěj nemluví a musí být krmen kašovitou stravou. Přesto všechno navštěvuje školu a radost dává najevo smíchem. Jeho mamince chtějí Biker Cats ulehčit každodenní péčí tím, že ji pomohou dorovnat celkovou částku za speciální polohovatelnou židli, která je z části hrazená pojišťovnou.

V rámci 6. ročník MOTO PARTY, kromě křtu kalendáře Biker Cats 2019, byly v rámci bohatého programu k vidění modní přehlídka Harley-Davidson Plzeň a Baruffaldi CZ, exhibiční vystoupení Muay Thai boxu, vystoupení silové akrobacie Five Fellas nebo bohatá tombola. Po celý večer hrál DJ X a celou akci moderovali Jiří Kolář a Jana Málek Strass.

Celou fotogalerii najdete zde.