Bikepark na Špičáku nabídne nově tratě i pro začátečníky

Bikepark na šumavském Špičáku letos rozšíří nabídku aktivního trávení volného času pro širokou veřejnost. Areál, který se až dosud zaměřoval spíš na adrenalinové jezdce na sjezdových kolech se víc otevře i rodinám s dětmi a cyklistům s menšími zkušenostmi.

Hlavní novinkou je otevření nové cyklotrasy nazvanou Sleeping snake, která je vhodná pro malé děti, začátečníky a pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet to nejjednodušší, co se jezdí na sjezdovém nebo freeridovém kole. Trasa měří kolem 600 metrů a vede od Jezerní cesty k lanovce. “ Jde o pohodlnou, zábavnou a nenáročnou širokou stezku, zvládnou ji všichni cyklisté včetně začátečníků,“ uvedl ředitel areálu Vladimír Kasík. Generální opravou prošel také samotný bikepark. Podle Kasíka byla modernizována zhruba polovina především dřevěných překážek. Novinkou je také malé skill centrum, což je park pro děti, kde se mohou naučit základům sjezdového ježdění na kole.

V areálu by se také měla nově zvýšit bezpečnost jezdců. Ve spolupráci s Horskou službou se na vybraných stromech objevily nové grafické značky, kteří usnadní záchranářům orientaci. Je jich zhruba 40 a mají být dohledatelné z každého místa na trati.

Rozšířená nabídka by měla podle Kasíka přilákat ještě více turistů než loni. Díky opraveným lesním cestám se otevře asi čtyřkilometrový okruh pro pěší, vhodný i pro rodiče s dětmi i s kočárky. „Cesty vedou nejkrásnějšími oblastmi na Čertovo jezero a Rozvodí. Navazují také na dříve vybudovanou stezku Pohádkové Česko,“ popsal Kasík.

Lanovka na vrchol Špičáku se poprvé rozjede 31. května, víkendový provoz bude trvat následujících 14 dní a od 14.června do 14. září bude lanová dráha v provozu denně, zbytek září a celý říjen potom opět pouze o víkendech. Jízdné asi o čtyři procenta zdražilo, jednotlivá jízda na vrchol Špičáku stojí 95 korun, zpáteční 120 korun, denní permanentka pro bikery přijde na 500 korun.