Bezohledný majitel se odstěhoval a vyhodil z bytu na ulici březí kočku

Krásná Leila je už v bezpečí útulku i se svými koťátky.

Přibližně dvouleté březí kočky se zbavil její majitel předtím, než se odstěhoval ze svého bytu v Přimdě na Tachovsku. Nádhernou kočku podle všeho vyhodil nekompromisně na ulici. Zvíře našlo zázemí v jedné z bytovek. Tam také kočka pod schody přivedla na svět čtyři koťata. Její osud nebyl lhostejný místní starostce, kterou na opuštěnou kočku upozornili místní lidé. Starostka pak pro kočičí rodinu našla dočasný domov v záchranné stanici na jižním Plzeňsku.

Na zrzavé kočce, které v záchranné stanici začali říkat Leila, je stále znát nejistota vzhledem k tomu, jak se jí bezohledně zbavil její majitel, kterému důvěřovala. Trojice kocourků a jedna kočička se ale mají čile k světu a jejich máma se o ně vzorně stará.

Libuše Pelikánová je spoluzakladatelkou spolku Fousky, který se stará o kočky v nouzi

„Od paní starostky to byla úžasná iniciativa, sama nás kontaktovala, aby se k nám celá kočičí rodina dostala v pořádku. Lidé většinou přistupují ke kočkám v tom smyslu, že se o sebe postará sama. Nejjednodušším řešením je pro ně kočku vyhodit ven a takto se k nám dostává nejvíc kočiček,“ uvedla Libuše Pelikánová, spoluzakladatelka spolku Fousky, který se stará o kočky v nouzi. S podobnými případy vyhozených a opuštěných koček se v záchranné stanici v Žerovicích u Přeštic setkávají poměrně často.

Způsob, jakým reagovalo vedení Přimdy, není úplně obvyklý. „Město Přimda zajistilo převoz kočky s koťátky. Zajistili jsme i veterinární prohlídku, odčervení, vakcinaci a kastraci kočky,“ uvedla starostka Přimdy Marie Šperková.

Kočičí rodinka má teď prvotřídní péči

Opuštěná Leila je stále neklidná. Ztráta majitele se na ní projevuje různě, například vyplašeně reaguje na pohyb nebo na cizí hlas. „Ale pomalou péčí a citlivým přístupem si k nám už vytváří důvěru. Už se před námi i hezky rozvalí a užívá si to mateřství, volně se pohybuje a i ona bude brzy velkým mazlíčkem,“ doplnila Libuše Pelikánová. Koťátka jsou zatím v karanténě a za tři měsíce by už mohla jít k novým majitelům.