Bezdružické parní léto a pivní slavnosti

Hezky živo bude o tomto víkendu v Bezdružicích na Tachovsku. Bezdružické parní léto, Česko – bavorské pivní slavnosti a mimořádné prohlídky místního zámku, to jsou tři akce, které se konají přímo v Bezdružicích. V nedalekých Kokašicích je to ještě pouť sv. Máří Magdaleny.

Bezdružické parní léto nabízí jízdy zvláštního vlaku, který je složený z historických dvounápravových „dřevěných“ vozů, ty táhne parní lokomotiva řady 310.072 „Kafemlejnek“ z roku 1899. Vlak pojede v sobotu i v neděli třikrát denně na otočku mezi stanicí Bezdružice a Kokašice. Jednou denně pak na delší trase mezi Bezdružicemi a Cebiví. Během cesty může dojít k přepadení vlaku, proto jej doprovázejí četnické hlídky. Ve stanici obratu je připraven pro cestující kulturní program pro zabavení po dobu, než lokomotiva přejede na druhý konec vlaku. Letos to bude opět oblíbená taneční skupina Althea a Švejk Band Milana Benedikta Karpíška.

  • Doporučené nástupní místo na zvláštní vlaky je stanice Bezdružice, parkování tamtéž na náměstí.
  • Odjezdy parního vlaku z Bezdružic směr Kokašice v 12:37, 14:37 a 16:37, cesta tam a zpět trvá 1 h.
  • Odjezd parního vlaku z Bezdružic směr Cebiv v 9:55, cesta tam a zpět trvá 3 h.
  • Jízdenky se prodávají pouze ve vlaku, neplatí zde žádné zaměstnanecké či komerční slevy Českých drah. Přeprava kočárků možná. Základní jednosměrné jízdné Bezdružice – Kokašice 40 Kč, děti do 10 let polovic a do jednoho metru výšky zdarma. U vlaku do Cebivi dvojnásobné ceny.

Zajímavé budou také jízdy historickým autobusem  v úseku Bezdružice – Teplá nebo projížďka  železniční drezínou. Přímo ve stanici Bezdružice  uvidíte expozice  železničního muzea,   četnickou  stanici s dobovými četníky,  připraveny jsou tvořivé dílny  pro nejmenší i divadelní představení.