Bezbrankové skóre zlomila až samostatná střílení. Hokejbalisté vydřeli cenné body

ilustrační/Foto: Milan Podpera

Hokejbalisté Plzně navázali zisk bodu proti Kertu i proti silným Pardubicím, které po tuhém boji zdolali po samostatných stříleních 1:0. V dovednostní soutěži se prosadili plzeňští Ulč a Jiří Benedikt.

Od začátku zápasu bylo patrné, že zápas nepřinese mnoho branek. Obě mužstva vycházela z pozorné obrany a především nechtěla udělat žádnou chybu v defenzívě. V první třetině proto nebylo k vidění příliš zajímavých momentů. Pardubičtí sice dostali k dispozici dvě přesilovky, ovšem nechybělo mnoho, aby v jedné z nich udeřil plzeňský Švarc, kterého až na poslední chvíli zastavil v úniku čistým zákrokem pardubický obránce.

Ani při přechodu do další části se dění na hřišti nezměnilo. Hrálo se opatrně a oba gólmani chytali bezchybně, když bezpečně nadále lapili všechny střelecké pokusy. Zároveň nemuseli řešit žádnou ošemetnou situaci. Těsně před koncem druhé periody mohli mečouni sice udeřit z rychlého brejku, ale slibně vypadající příležitost zůstala nenaplněna, když Plzeňané celou situaci nedokázali přesně zakončit.

Tuhý boj pokračoval ve třetí třetině. Plzeňané dobře střežili své teritorium a nic nezměnila ani další početní výhoda Východočechů. V ní znovu příliš nechybělo, aby unikl Martin Krch, jehož ovšem dokázal na poslední chvíli zastavit vracející se bek. Jistě chytal i plzeňský Návara, jenž chytal spolehlivě a nakonec v duelu nepustil ani jeden míček za svá záda. V závěru se na hřišti trochu zajiskřilo, nicméně hektický závěr žádnou šanci nepřinesl. Zápas proto dospěl do samostatných stříleních.

Loterie v dovednostní soutěži tentokrát vyšla Plzeňanům. Hned v první sérii se prosadil talentovaný David Ulč, bonusový bod pro Plzeň potvrdil třetí v pořadí Jiří Benedikt. Gólman Návara zavřel bránu i nyní a mohl se proto radovat i z čistého konta.

hbcplzen.cz