Bez Mertla a Kracíka. Hokejisté Plzně odletěli na sever

Foto: HC Škoda Plzeň

Klíčoví centři Jaroslav Kracík a Tomáš Mertl chyběli ve výpravě plzeňských hokejistů vstříc zápasům Champions Hockey League v Hämeenlinně a proti dánskému celku Rungsted Seier Capital. „Ztráta dvou takových hráčů je velká, ale zase se ukážou jiní,“ hledá pozitiva plzeňský kouč Ladislav Čihák. Duel ve Finsku odehrají Západočeši už ve čtvrtek od 18 hodin, v Dánsku se bude hrát ve stejný čas v sobotu.

S jakými cíli odlétáte?
Budou to těžké odvety, soupeři budou doma, bude to pro ně jiné. Diváci je poženou. Odjíždíme s tím, že chceme vyhrát a trochu si zajistit postup. Bude to trnitá cesta, ale uděláme maximum, abychom vyhráli oba zápasy a udělali nějaké body.

Na co si dát pozor a naopak co zopakovat z nedávných domácích zápasů?
První zápas s Finskem byla velmi slušná první třetina, ale zradila nás koncovka. Na tom jsme ztroskotali a oni to dokázali potrestat. Ten zápas jsme otočili díky vůli. Je třeba zapracovat na využití šancí, nebude jich asi moc.

Hämeenlinna zlobila hodně z rychlých brejků. Zaměřovali jste se na to?
Tohle děláme na tréninku furt. Je to náš denní chleba, víme, že to takhle hodně soupeřů hraje. Stačí jim málo a puk prostrčí do brejku a skórují.

S jakým kádrem cestujete?
Nejedou s námi dva kluci, Jarda Kracík a Tomáš Mertl. Ale zase se ukážou jiní. Jsem jedině rád i přesto, že jejich ztráta je velká.

Vnímáte, že tenhle severský trip může být i dobrým na utužení týmu, když spolu budete pět dní v kuse?
Parta je stmelená dost. Je to spíš takové zpestření. Vypadnete ze zimáku a dostanete se i jinam než v Čechách. Cestování je zdlouhavé, ale vidíte i něco jiného. I o tom je hokej, abyste poznali společnost v Evropě.