Hubník či Čermák zůstali doma. Plzeň odletěla do Řecka bez opor

foto: FCVP

S cílem urvat postup odletěla dnes ráno výprava Viktorie Plzeň k odvetnému duelu proti Olympiakosu Pireus. V letadle chyběl stoper Roman Hubník, záložník Aleš Čermák či krajní bek Milan Havel. Všechny zkosilo zranění.

foto: FCVP

Plzeň má před odvetou solidní pozici, když doma v prvním duelu neinkasovala. „Olympiakos určitě bude dobře nachystaný do obrany, což ukázal už u nás, kde ale hrál trochu jinak. Doma to bude více tlačit dopředu a nenechá nás rozehrávat. V ofenzivě je to nepříjemný soupeř. Připravovali jsme se opět na celý tým, nebylo třeba na žádné jednotlivce,“ prohlásil obránce Plzně Lukáš Hejda.

David Limberský první zápas kvůli trestu pozoroval z tribuny. „Jsou silní na balonu, ale myslím si, že jsme byli v tom zápase lepší. Škoda, že jsme nedali gól, ale výsledek do odvety nemáme špatný,“ myslí si. V Řecku očekává náročného soupeře. „Doma jsou o hodně silnější, o tom víme. Odveta nebude jednoduchá, i vzhledem k tomu počasí. Asi nejsme favoriti, ale chceme překvapit.“

Defenzivní řady Viktorie ví, že bude třeba přežít hlavně začátek utkání. „Uvidíme, s čím nastoupí. Osobně si myslím, že na nás vletí, takže to bude důležité zachytit. Doma jsme udrželi 0:0, hlavně ta nula vzadu je důležitá,“ říká Hejda. „Hrajeme lepší fotbal než v minulé sezoně, tak věřím, že to vydržíme a v úterý to potvrdíme,“ uzavírá David Limberský.

Kádr pro odvetu s Olympiakosem

Brankáři: Matúš Kozáčik, Aleš Hruška, Dominik Sváček.
Obránci: Jakub Brabec, Luděk Pernica, David Limberský, Radim Řezník, Adam Hloušek, Lukáš Hejda.
Záložníci: Patrik Hrošovský, Joel Kayamba, Roman Procházka, Jan Kovařík, Lukáš Kalvach, Tomáš Hořava, Dominik Janošek, Jan Kopic, Ondřej Mihálik.
Útočníci: Michael Krmenčík, Tomáš Chorý.