Benzinovou pumpu chtěl zapálit nezletilý chlapec

foto: Policie ČR

Nezletilý chlapec se pokusil na jedné z čerpacích stanic v Dobřanech zapálit tankovací stojan. Od nejhoršího všechny zachránil náhodný svědek, který mladíka vyrušil.

foto: PČR

„V pondělí kolem 23. hodiny večer se nezletilý chlapec pokusil zapálit tankovací stojan benzinové čerpací stanice zbylým palivem  z tankovacích hadic v obci Dobřany. Při tomto počínání byl hoch vyrušen osmadvacetiletým mladým mužem a z místa utekl,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kořínková s tím, že mladý muž počínající požár uhasil a celou věc neprodleně ohlásil na tísňovou linku 158. „Při útěku se chlapec pokusil zapálit ještě kontejner s odpadem, který uhasil jeden z obyvatelů domu, když ucítil kouř,“ upřesnila policejní mluvčí.

Mladík byl díky rychlé spolupráci kriminalistů 1. oddělení obecné kriminálky územního odboru Plzeň-venkov společně s kolegy z obvodního oddělení Dobřany v brzké době vypátrán. „S ohledem na věk pachatele a pokračujícímu prověřování policie nebude k případu sdělovat bližší informace,“ dodala Kořínková.