Benefiční taneční večer pro nemocného Filipa

Taneční skupina 11 Stars ve spolupráci s městem Černošínem pořádají Benefiční taneční večer pro Filipa. Ten je naplánován na pátek 13. října od 18 hodin v sále černošínského kulturního domu. Taneční skupina 11 Stars předvede taneční vystoupení, choreografii připravila vedoucí kroužku Veronika Merglová.

taneční skupina 11Stars

Na místě budou také předány šeky od stříbrských Dolníků z Jazzového večera a od Svazu zdravotně postižených ze Stříbra. Moderuje redaktor Českého rozhlasu Pavel Halla. Veškerý výtěžek půjde na speciálně upravený vůz s nájezdovou plošinou pro invalidní vozík. Ten je určen pro rodinu Směšných z Ostrovců, kteří mají těžce postiženého chlapce Filipa.

Devítiletý Filip je po zdánlivě nenáročném zákroku v nemocnici ochrnutý a retardovaný. Jeho zdravotní stav se příliš nelepší. Rodiče pracují, a proto pravidelně Filipa převážejí do zařízení v Plzni. Čím je však Filípek starší, tím je těžší a rodina má problém jej přenášet do autosedačky ve vozidle.

 „Není to jednoduché, hodně by nám pomohl vůz s nájezdovou plošinou pro vozíček, nebo něco podobného. Ale na nové auto nemáme a samotná úprava staršího vozu by stále také přes dvě stě tisíc korun,“ říkají rodiče Eva a Miroslav Směšných z Ostrovců.

Pro Filipa byl vytvořen speciální účet, na kterém by se snad mohla částka na úpravu auta sejít – na č.ú.: 223212123/0600.  Stav účtu můžete průběžně sledovat zde: https://www.moneta.cz/firmy/instituce-a-verejna-sprava/transparentni-ucty/001?accountNumber=223212123